چگونگی آغاز بروز علایم قارچ سیاه در بدن انسان:


بیماری‌های قارچی جدید نیستند و از دیرباز شناخته شده‌اند اما شیوع قارچ سیاه‌ کم است و جزو بیماری‌های نادر محسوب می‌شود. قارچ سیاه می‌تواند شبیه سینوزیت معمولی آغاز شود، درد چشم و صورت، سردرد، احساس پرشدگی و ترشحات بینی را باید جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.
این روزها COVID-۱۹ منجر به افزایش موارد عفونت قارچی کشنده به نام موکورمیکوزیس شده‌است که در بین مردم به عنوان “قارچ سیاه” شناخته می‌شود. این عفونت به همان اندازه خطرناک است که رسانه‌ها آن را به تصویر کشیده‌اند؛ اما روایت‌های متعددی در مورد منابع احتمالی عفونت و درمان بیماری قارچ سیاه در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.
این بیماری که به دنبال کرونا ورد زبان جهانیان شده قارچ سیاه نام دارد. عامل این بیماری کپک موکور است. این کپک معمولا در خاک، گیاهان، کودحیوانی، میوه‌ها و سبزیجات فاسد وجود دار.
قارچ سیاه کرونا چیست؟
عفونت‌های قارچی، از جمله قارچ سیاه، آسپرژیلوز و کاندیدیاز در بیمارانی گزارش شده است که به کووید ۱۹ مبتلا هستند یا روند بهبودی بیماری کرونا به سپری می‌کنند.
این بیماری بیشتر در افرادی یافت می‌شود که یا بیماری زمینه‌ای دارند یا نقص سیستم ایمنی! البته ممکن است برخی از بیماران با ابتلا به کووید ۱۹، سیستم ایمنی‌شان تا حدی ضعیف شود که به بیماری قارچ سیاه نیز مبتلا شوند.
در واقع، این عفونت قارچی بیشتر مواقع سینوس‌ها، ریه، پوست و مغز و چشم را درگیر می‌کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به بیمارستان پاستور نو تهران است.